Oncology

19 Sep 2023

3404
(416 votes)

Vakcína dendritických buniek na liečbu rakoviny: Žiadne operácie. Žiadne žiarenie. Žiadna strata vlasov.

Približne 6 000 rakovinových buniek sa navrhuje, že sa denne objaví aj v tele zdravých ľudí. Rakovina však neoslovuje každého, pretože naše imunitné systémy útočia na rakovinové bunky.

V roku 2011 získal Ralph Steinman Nobelovu cenu za odhalenie liečebnej sily dendritických buniek v ľudskom tele. Terapia dendritickými bunkami (DCV) je známa ako jedna z revolučných metód boja proti rakovine, pretože využíva zdroje organizmu na odolávanie zhubným bunkám.

Jednoducho povedané, dendritické bunky sú tie, ktoré ukazujú naše prirodzené a adaptívne imunity, kde sa skrýva choroba a ako ju útočiť.

Zoznam rakovín, ktoré možno liečiť pomocou vakcíny z dendritických buniek na základe klinických skúšok

Klinické skúšky ukazujú, že vakcína z dendritických buniek na glioblastóm a iné druhy rakoviny, ako je mnohopočetný myelóm, melanóm, atď., Sú účinné. Ak hľadáte vakcínu z dendritických buniek na rakovinu prsníka, mohla by vám tiež pomôcť.

Tu je zoznam typov rakoviny, kde vakcína z dendritických buniek ponúka terapeutické riešenia:

 • rakovina prsníka
 • nádor mozgu
 • rakovina žalúdka
 • rakovina maternice
 • rakovina hrubého čreva
 • melanóm
 • rakovina obličiek
 • rakovina pečene
 • sarkóm
 • atď.

Pokiaľ ide o účinnosť reakcie, pre jednotlivé typy rakoviny sa líšia, ale priemerná úroveň účinnosti je 10–15%. Jednoročné prežitie pri kolorektálnom karcinóme je 58,1% iba u pacientov s vakcínou proti rakovine z dendritických buniek, zatiaľ čo pacienti, ktorí kombinovali terapiu dendritickými bunkami s chemoterapiou, mali prežitie 76,5%. Toto skutočnosť potvrdzuje, že môžete získať holistický prístup k svojej liečbe a môžete vám byť predpísaná kombinovaná terapia, aby ste bojovali proti chorobe efektívnejšie.

Možno sa obávate vedľajších účinkov. Väčšina pacientov hlási, že nemala žiadne vedľajšie účinky, a menšina hovorí, že sa stretla s miernym zvýšením telesnej teploty, ktorá nevydržala dlho.

Existujú aj silné vedecké dôkazy, ktoré naznačujú, že DCV môže obmedziť agresivitu rakoviny.

Štatisticky je terapia dendritickými bunkami (DCV) štvrtou liečbou rakoviny po diagnostikovaní

Tradične, keď bol človek diagnostikovaný s rakovinou, dostáva štandardné postupy starostlivosti, ako sú chirurgia, chemoterapia a rádioterapia atď. Niekedy to pomáha, niekedy nie. V prípadoch, keď tieto tri konvenčné metódy preukázali malý účinok, väčšina pacientov sa odkazuje na vakcínu z dendritických buniek. Preto sa to nazýva "štvrtou liečbou".

Kombinujte vakcínu z dendritických buniek (DCV) s konvenčnými terapiami, aby ste zvýšili prežitie

Dostupné liečby rakoviny vytvárajú celkový obraz s postupmi, ktoré sa navzájom posilňujú a posilňujú. Boj proti rakovine je dlhá cesta, ktorá ponúka viacero spôsobov kombinácie konvenčnej liečby rakoviny s vakcínou z dendritických buniek. To vám umožní získať čas na posilnenie vášho imunitného systému.

Po ožiarení alebo chirurgickom odstránení nádoru vám injekcie dendritických buniek pomáhajú eliminovať zostávajúce rakovinové bunky.

10-dňová liečba v lotyšskej klinike na prípravu vakcíny a "vyučovanie" buniek bojovať proti vašej rakovine

Vakcína z dendritických buniek nie je všeliek. Avšak poznanie vašich možností zvyšuje vaše šance na uzdravenie. Môže existovať niekoľko spôsobov, ako aplikovať vakcíny z dendritických buniek a aký liečebný plán si vybrať.

Dnes je vakcína z dendritických buniek ponúkaná v klinike v Lotyšsku, európskej krajine blízko Švédska, Nórska a Poľska.

Príprava vakcíny z dendritických buniek spočíva v extrakcii alebo izolácii malého množstva rakovinových buniek z vášej krvi a "vyučovaní" kmeňových buniek, aby detekovali vaše konkrétne rakovinové bunky.

Presný proces trvá od 10 do 20 dní a vyzerá nasledovne:

1. Pri príchode do kliniky na terapiu lekári odoberajú vzorky vašej krvi a rakovinových buniek.

2. Špecialisti izolujú kmeňové bunky z vášej krvi a programujú ich na detekciu vašich konkrétnych rakovinových buniek.

3. Následne je navrhnutá vakcína z dendritických buniek na odstránenie vašich rakovinových buniek. Niektoré kliniky injektujú štandardnú hotovú vakcínu, pričom zanedbávajú konkrétne vlastnosti vášho prípadu a vedú k druhoradým výsledkom.

4. Dostanete injekcie, ktoré prebudia ochranné sily vášho organizmu, aby bojovali proti rakovinovým bunkám vo vašom tele.

Pred príchodom budete požiadaní o predloženie nasledujúcich testov:

 • HIV 1 a 2 (p24 Ag)
 • Syfilis TPHA
 • Syfilis RPR
 • Hepatitída B antigén (HBsAg)
 • Hepatitída B jadrové protilátky (HBcor)
 • Hepatitída B protilátka (HBs)
 • Hepatitída C protilátka (HCV)
 • Všeobecný krvný test

Väčšina súborov trvá dlhšie na získanie, preto sa snažte zozbierať ich čo najskôr. Čím skôr poskytnete súbory, tým rýchlejšie dostanete odpoveď.

Na vyhodnotenie prípadu a poskytnutie lekárskeho záveru vám obvykle náš tím 3 onkológov potrebuje 2–3 pracovné dni.

Ak máte otázky, stlačte tlačidlo nižšie. Náš manažér vás čo najskôr do 24 hodín kontaktuje.

Odhad nákladov na liečbu a čo očakávať od personálu hovoriaceho po anglicky v klinike

Ak ste kvalifikovaní na liečbu dendritickými bunkami, na medzinárodnom letisku Riga vás stretne vodič hovoriaci po anglicky a odvezie vás do kliniky. Trvanie liečebného kurzu trvá 17 dní, počas ktorých dostanete:

 • Úplný krvný test, ako aj imunologické testy nevyhnutné pre výrobu vakcíny z dendritických buniek pre vás
 • Deň čo deň konzultácie s onkológmi, imunológmi a ďalšími špecialistami
 • Individuálny plán výživy na podporu vášho liečebného procesu
 • 3 injekcie vakcíny a 1-mesačné skladovanie v správnych podmienkach

Vyššie uvedené služby stojí približne 14 000 € (15 500 $), vrátane lekárskeho dohľadu po dobu jedného roka. Dĺžka monitorovania lekárov závisí aj od počtu vyrobených vakcín. Keď sa váš osobný pobytový liečebný kurz skončí, začína sa liečba na diaľku: dostanete 3-mesačný liečebný plán pod dohľadom lekára na udržanie dosiahnutých výsledkov v klinike.

Keď sa váš osobný pobytový liečebný kurz skončí, začína sa liečba na diaľku: dostanete 3-mesačný liečebný plán pod dohľadom lekára na udržanie dosiahnutých výsledkov v klinike.

Po prvom kombinovanom liečebnom kurze na mieste dostanete plán na nasledujúce obdobie, kým sa uskutoční pravidelná kontrola v Klinike.

Klinika Amber Life Cancer Klinika Amber Life Cancer Klinika Amber Life CancerKlinika Amber Life CancerKlinika Amber Life CancerKlinika Amber Life Cancer
 
 

Ak sa vaša existujúca terapia ukázala ako neúčinná alebo máte stále otázky ohľadom štatistík týkajúcich sa vášho diagnózu alebo kam poslať vaše lekárske súbory, kliknite na tlačidlo nižšie a my vám odpovieme v priebehu prvých 24 hodín.

Po vyplnení formulára si prosím všimnite:

 • odpovieme vám do 24 hodín, vrátane víkendov a sviatkov, s jednoduchými krokmi
 • mať vaše lekárske súbory vo digitálnom formáte pomôže onkológom vyhodnotiť váš prípad do 2-3 pracovných dní

Pre tých, ktorí preferujú čítať naše články v ich rodnom jazyku, ste na správnom mieste. Chápeme, že nie každý ovláda anglický jazyk plynným spôsobom, preto poskytujeme preložený obsah o liečbe rakoviny vakcínou s dendritickými bunkami v niekoľkých jazykoch:

DÔLEŽITÉ: Nezabudnite skontrolovať správnosť svojho telefónneho čísla a e-mailu.


Zoznam referencií

 1. https://www.dovepress.com/chemotherapy-combined-with-dendritic-cell-vaccine-and-cytokine-induced-peer-reviewed-fulltext-article-CMAR#
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6174277/#B24
 3. https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/clinical-trials/intervention/therapeutic-autologous-dendritic-cells
 4. http://cancerres.aacrjournals.org/content/76/12/3496
 5. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fimmu.2018.02265/full